روش های جذب مشتری اینترنتی

جذب مشتری اینترنتی تلاش مشترک تمامی کسب و کارها است. بسیار از کسب و کارها بعد از سال ها مقاومت نهایتا به این نتیجه رسیدند که اصرارشان برای پایبند ماندن به روش های سنتی بازاریابی بیهوده است و ناچار باید به روش های جدید روی بیاورند، به همین دلیل اکنون در حال تلاش برای بهره بردن از ظرفیت های دیجیتال مارکتینگ هستند. به عنوان نمونه به طراحی سایت دست زده و فعالیت خود در سایر بخش های دنیای اینترنت را بیشتر کرده‌اند.

سال ها پیش به خاطر زیاد بودن تعداد کاربران و از طرفی کم بودن کسب و کارهای فعال در اینترنت، تنها به صرف حضور در دنیای مجازی می‌توانستیم کسب و کاری خوب راه بیندازیم و یا با استفاده از ظرفیت های موجود وضعیت کسب و کار کنونی خود را بهبود ببخشیم. اما به خاطر تعدد طراحی وب سایت، ظهور رسانه های جدید و از همه مهمتر بیشتر شدن کسب و کارهای فعال در دنیای مجازی، سودآوری از این روش در مقایسه با قبل سخت‌تر شد. اکنون یکی از چالش های پیش رو، جذب مشتری اینترنتی است.

اگرچه جذب مشتری اینترنتی دشوارتر از قبل شده و دنیای مجازی دیگر همانند قبل آن بستر راحت برای فعالیت نیست، اما به خاطر افزایش تعداد کاربران، در صورت فعالیت موفق در آن در مقایسه با قبل سود بسیار بسیار بیشتری به دست آورد. اما روش های جذب مشتری اینترنتی چیست؟ چگونه می‌توان تعداد کاربران وب سایت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی خود را افزایش داد؟

چگونگی جذب مشتری اینترنتی

برای شروع تجارت الکترونیکی، داشتن یک وب سایت جزو ملزومات است و تقریبا یک اجبار محسوب می‌شود. وب پرکاربردترین سرویس و ابزار اینترنت است، به همین دلیل اغلب این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. به همین دلیل برای گرفتن بازخورد خوب باید یک وب سایت برای خود طراحی کرد. اما آیا بعد از طراحی، کاربران ما را پیدا خواهند کرد؟ قطعا خیر. اگر بعد از طراحی سایت آن را رها کنید، تنها به مجموع هفتصد میلیون وب سایت فعال در اینترنت یک مورد دیگر اضافه کرده‌اید.

یک فرد زمانی که نیاز دارد یک کالا خریداری کند، یک سرویس دریافت کند و یا به اطلاعات مشخصی در اینترنت دست بیابد، به خاطر وجود میلیون ها وب سایت نمی‌داند بهترین مورد برای دست پیدا کردن به خواسته خود کدام است. پس نیاز خود را برای گوگل مطرح کرده و به پاسخ آن اعتماد می‌کند. پس ناچار باید از سئو سایت کمک بگیریم. بسیاری از کسب و کارهای بسیار قدرتمند امروزی، بر اساس موتورهای جستجو شکل گرفته‌اند و بخش عمده‌ای از بازدید خود را مدیون موتورهای جستجو هستند.

برای افزایش کاربر و جذب مشتری اینترنتی در تلگرام و اینستاگرام ترفندهای دیگری وجود دارد که باید در مطالبی جداگانه به طور مفصل به آن‌ها پرداخت. پیشتر به نحوه صحیح فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام اشاره کرده بودیم. از طریق لینک زیر می‌توانید به این مطلب دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *